Тартілія

Пікніки і святкування: Гастрономічна культура Бразилії

Бразилія відома своєю багатою культурою, красивими пляжами, ритмічною музикою і, безперечно, смачною їжею. Гастрономічна культура Бразилії вражає різноманіттям страв, які відображають багатство та різноманітність цієї країни. Один із способів насолоджуватися цією кухнею – це організовувати пікніки та святкування на свіжому повітрі. У цій статті ми розглянемо, як гастрономічна культура Бразилії виявляється під час пікніків та святкувань.

Бразильський Пікнік: Ідея та Традиції

Бразильці – справжні цінителі пікніків, і ця традиція відома як “пікнік на траві” або “пікнік на пляжі.” Основною ідеєю пікніка є об’єднання друзів і родини для приготування та споживання страв на свіжому повітрі. Зазвичай це відбувається в неділю або у вихідний день, коли бразильці мають більше вільного часу для насолоди пікніком.

Традиційно на бразильських пікніках подаються смачні страви, такі як чорні боби, м’ясні страви, салати та фрукти. Але основним “королем” бразильського пікніка є барбекю, або, як його називають в Бразилії, “шураску” (churrasco). Шураску – це вид гриля, на якому готуються різні види м’яса, такі як яловичина, свинина, курка та навіть ананас. М’ясо намариновують у спеціальних соусах та приправах, щоб надати йому особливий смак.

Шураску: Мистецтво Бразильського Барбекю

Шураску – це не просто спосіб готувати м’ясо, це справжнє мистецтво, яке передається від покоління до покоління. Приготування шураску – це складний процес, який включає в себе обирання якісного м’яса, правильну підготовку та готування на вугільному грилі.

Один із найпопулярніших видів шураску – це “піканья” (picanha), яке виготовляється з ковбаски, а саме з вершкового куска яловичини. Це м’ясо має тендітну текстуру та багатий смак, і його приготування вимагає особливої уваги до деталей.

Крім піканьї, на бразильських пікніках можна зустріти інші види м’яса, такі як “карандуш” (linguiça) – смажені свинячі ковбаски, “костелети” (costelas) – ковбаски та ребра та багато інших. Готуючи шураску, бразильці дбають про те, щоб м’ясо було соковитим та ароматним.

Традиційні Супутні Страви та Напої

Тартельо

Пікніки в Бразилії – це не лише про м’ясо, але і про супутні страви та напої, які доповнюють смак шураску. Однією з найпопулярніших страв є “фарофа” – смажений крохмальний порошок з приправами, який подається як додаток до м’яса. Фарофа додає текстури та смаку страві.

До пікніку також часто подаються різні види салатів, такі як “салата з овочів” (salada de legumes) або “салата з фруктів” (salada de frutas). Ці салати свіжі та смачні, і вони доповнюють бразильські страви на пікніку.

Напої на пікніках в Бразилії також дуже різноманітні. Бразильці відомі своєю схильністю до фруктових соків, і на пікніках можна знайти свіжозготовлені соки з ананасів, маракуйї, манго та інших тропічних фруктів. Крім того, популярним напоєм є “кахаса” (cachaça), яка використовується для приготування коктейлю “кайпірінья” (caipirinha).

Святкування у Бразилії: Фестивалі та Гастрономічні Традиції

Бразильська гастрономічна культура не обмежується лише пікніками – вона виявляється і під час святкувань та фестивалів. Бразильці славлять багато свят, і кожне свято супроводжується особливими стравами та напоями.

Одним з найвідоміших свят у Бразилії є карнавал. Під час карнавалу вулиці заповнюються музикою, танцями та смачною їжею. Однією з традиційних страв карнавалу є “акараже” (acarajé) – фритюрні кульки з чорних бобів, які подаються з різними начинками та соусами. Також під час карнавалу популярні коктейлі, такі як “батіда” (batida) – мікс фруктових соків та кашаси.

Ще одним важливим святом в Бразилії є Фестиваль День Святого Івана (Festa Junina). Під час цього свята готуються такі страви, як “піпока” (pipoca) – попкорн, “мангуна” (mungunzá) – солодка кукурудзяна каша, та “квентао” (quentão) – гарячий коктейль на основі кашаси та гвоздики.

Поділитися


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *